Skip to content

Mechanika samochodowa

Twój pojazd nie sprawuje się tak jakbyś tego oczekiwał?

Przeczuwasz, że coś mogło ulec uszkodzeniu?

Przyjedź do Naszego warsztatu, a my profesjonalnie zajmiemy się Twoim samochodem! 

Jeśli masz problem z jednym z układów: zawieszenia, hamulcowego, kierowniczego, wydechowego lub chłodniczego zgłoś się do nas.

Zajmujemy się także wymianą rozrządów i sprzęgieł.

Mechanika samochodowa

W naszym serwisie zajmujemy się również szeroko rozumianą mechaniką samochodową. Wszystkie nasze naprawy objęte są gwarancja, a przed ich rozpoczęciem ustalamy koszt oraz czas realizacji.

Nasi mechanicy dzięki swojemu doświadczeniu i odpowiedniemu zapleczu technicznemu skutecznie zweryfikują na następnie naprawią usterkę.

Oferowane naprawy to m.in: wymiana oleju oraz filtrów, naprawa układu kierowniczego, diagnostyka komputerowa oraz pozostałe naprawy wskazane poniżej.

Świadczymy usługi z zakresu mechaniki pojazdowej. Naprawiamy samochody osobowe jak i dostawcze do 2,30 m wysokości. Nasz serwis samochodowy w Mysłowicach istnieje już 42 lata!

– kontrola układu zawieszenia
– wymiana końcówek drążka kierowniczego
– wymiana drążków kierowniczych
– wymiana wahaczy
– wymiana tulei na wahaczach
– wymiana sworzni
– wymiana łączników i gum stabilizatora
– wymiana amortyzatorów
– wymiana sprężyn
– wymiana poduszek amortyzatorów
– wymiana łożysk

– wymiana przegubów
– wymiana sprzęgieł

– wymiana tłumika
– spawanie

– przetaczanie tarcz hamulcowych na samochodzie przy użyciu urządzenia PRO-CUT
– wymiana tarcz
– wymiana klocków
– wymiana bębnów
– wymiana szczęk
– wymiana cylinderków
– wymiana linek ręcznego
– sprawdzenie/wymiana płynu hamulcowego
– wymiana przewodów hamulcowych ( miedzianych i elastycznych )

(obsługujemy samochody z elektronicznym hamulcem postojowym!)

– wymiana chłodnic
– sprawdzenie/wymiana płynu chłodniczego
– wymiana elementów układu chłodniczego

 

– wymiana oleju oraz filtrów
– wymiana uszczelek
– wymiana rozrządu
– wymiana świec

AUTO-SERWIS GOŁBA

Przetaczanie tarcz hamulcowych

Przetaczanie tarcz hamulcowych wykonujemy na tarczy zamontowanej do pojazdu. zaawansowane urządzenie do przetaczania tarcz hamulcowych PRO-CUT automatycznie kompensuje bicie tarczy hamulcowej na samochodzie, a tarcza po wykonaniu usługi posiada parametry bicia lepsze niż większość oryginalnych tarcz.

przetaczanie tarcz hamulcowych

Najnowszą usługą w naszym serwisie jest przetaczanie tarcz hamulcowych przy braku konieczności ich demontażu z samochodu. Pracujemy na urządzeniu rekomendowanym przez wielu producentów OEM, przetaczarka PRO-CUT PFM 9.1 DRO.

klocki hamulcowe zostały wymienione jednak nie ma konieczności wymiany tarcz na nowe, zalecamy przetoczenie tarcz, proces ten optymalnie wpływa na zużycie nowych klocków oraz niweluje drgania przy hamowaniu.

– występują piski lub pulsacja pedału hamulca

– klocki hamulcowe ulegają nadmiernemu ścieraniu się

– tarcze hamulcowe pokryła mocna korozja

– występuje bicie boczne przy hamowaniu, odczuwalne na kierownicy

Wykonujemy usługę przetaczania tarcz hamulcowych na dyskach do średnicy 437 mm i maksymalnej grubości 44 mm, tarcze standardowe, wentylowane, wiercone, nacinane, pływające.

Na miejscu weryfikujemy, czy tarcza hamulcowa kwalifikuje się do przetoczenia. Finalna grubość tarczy nie powinna przekraczać zakresu granicznego, podanego przez producenta tarczy hamulcowej.

Urządzenie posiada adaptery umożliwiające obsługę większości pojazdów do 3.5t w tym pojazdów dostawczych, tarcze hamulcowe do średnicy 437 mm.

Zadzwoń do nas, sprawdzimy czy twój samochód mieści się w zakresie obsługiwanych tarcz hamulcowych.

Urządzenie automatycznie kompensuje bicie tarczy hamulcowej zamontowanej na samochodzie z dokładnością 0.001″. Proces toczenia odbywa się jednocześnie na obu stronach tarczy.

AUTO-SERWIS GOŁBA

Geometria kół

Prawidłowo ustawiona geometria kół samochodu pozwala na zachowanie wszystkich parametrów, wyznaczonych przez producenta danego pojazdu.

Jest jednym z kluczowych elementów podczas prowadzenia samochodu, gwarantujących bezpieczną jazdę a prawidłowe ustawienie geometrii wpływa optymalnie na zużycie elementów eksploatacyjnych.

Po ustawieniu geometrii każdy z klientów otrzymuje wydruk potwierdzający, w jakim stanie była geometria przed dokonaniem korekty i jak wygląda po ustawieniu.

geometria kół

Posiadamy stanowisko przygotowane tylko i wyłącznie do ustawiania geometrii kół. Specjalny podnośnik oraz odpowiedni i regularnie serwisowany sprzęt niemieckiej marki Beissbarth, pozwala nam na profesjonalne ustawienie geometrii kół zarówno w samochodach osobowych jak i dostawczych.

Przed każdą usługą regulacji geometrii nasz personel sprawdza stan zawieszenia aby mieć pewność, że geometria może być ustawiona

 

– zbieżność kół
– kąt pochylenia kół
– kąt pochylenia osi sworznia zwrotnicy.

 

Ustawienie geometrii samochodowej jest możliwe tylko w samochodzie, które ma sprawne zawieszenie i układ kierowniczy.

Jeżeli pojazd ma uszkodzone drążki kierownicze, wahacze czy też inne elementy, to regulacja nie będzie wykonalna.

Dlatego przed każdą geometrią nasz personel sprawdza stan zawieszenia aby mieć pewność, że geometria może być ustawiona

Aby geometria mogła zostać wykonana, zawieszenie pojazdu nie może posiadać jakichkolwiek luzów. Nasz personel informuje klienta o ewentualnych luzach w zawieszeniu.

Laserowa geometria kół to najwyższy standard pomiarów, który pozwala na doskonałą regulację zawieszenia. Dzięki wykorzystaniu technologii masz pewność, że koła ustawione są tak, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa oraz komfort jazdy.

Ustawiamy geometrię kół we wszelkiego rodzaju pojazdach osobowych jak i dostawczych.

Bardzo ważnym czynnikiem prawidłowego ustawienia geometrii jest precyzyjny sprzęt. Posiadamy urządzenie, znanej i cenionej, niemieckiej firmy BEISSBARTH które działa w nowoczesnej, bezprzewodowej technologii.

Urządzenie jest sprawdzane i kalibrowane zgodnie z zaleceniami producenta, co poświadcza otrzymany certyfikat.

Odpowiednie ustawienie geometrii kół jest czynnością, o której nie może zapomnieć żaden kierowca.

Poprawna regulacja pozwala na zwiększenie komfortu jazdy, a także poziomu bezpieczeństwa. Pomoże w tym jeden z Naszych rzetelnych mechaników w Auto-serwisie Gołba w Mysłowicach.

Samochód z odpowiednio ustawioną geometrią zużywa mniej paliwa ze względu na mniejsze opory.

Warto o tym pamiętać, chcąc zaoszczędzić. W ten sposób przedłużamy również życie opon i elementów układu kierowniczego czy zawieszenia.

Ile kosztuje ustawienie geometrii kół? Jak przebiega? Zachęcamy do kontaktu!

AUTO-SERWIS GOŁBA

Serwis opon

Opona to jedyny punkt styku pomiędzy autem a nawierzchnią. Dlatego, tak ważny jest jej dobór i stan techniczny.

Układ hamulcowy i kierowniczy wyposażony w nowoczesne systemy nie uchroni nas przed poślizgiem w samochodzie ze zużytymi lub kiepskimi oponami.

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, potrafimy odpowiednio ocenić stan opon oraz informujemy o ich aktualnym stanie.

Odpowiednie doradztwo oraz poinformowanie klienta o stanie jakości opon jest dla nas bardzo ważne, ponieważ mamy świadomość, że opony kiepskiej jakości stwarzają zagrożenie na drodze.

Urządzenia do wymiany opon które posiadamy zaliczają się do najlepszych na ryku. Regularne ich serwisowanie oraz kalibrowanie pozwala nam zminimalizować ilość reklamacji a zwiększyć liczbę zadowolonych klientów.

SERWIS I SPRZEDAŻ OPON

Są różne przyczyny uszkodzenia kół, najczęstszymi z nich są najechanie kołem na krawężnik drogi jak również wjechanie w dziurę/uskok.

Nasze doświadczenie oraz odpowiednie maszyny pozwalają nam na wymiany opon do 24 cali oraz typu: run-flat czy niskoprofilowe.

Szukasz sprawdzonego serwisu opon w Mysłowicach i okolicach? Zapraszamy do skorzystania z naszych usług! Technika naprawy opony jest zależna od miejsca i rodzaju uszkodzenia.

Odpowiednie szkolenia pozwalają nam na profesjonalną naprawę uszkodzonych opon. Naprawiamy opony metodą kołkowania – przy uszkodzeniu centralnym oraz metodą na gorąco przy uszkodzeniu bocznym. 

Nasz wykwalifikowany personel poinformuje o rodzaju naprawy podczas przyjęcie uszkodzonego koła oraz o tym czy oponę można naprawić w sposób który pozwoli na jej dalsze, bezpieczne użytkowanie.

Przy naprawie opon korzystamy z materiałów wiodących na rynku producentów, dlatego mamy pewność, że opona którą naprawimy będzie naprawiona raz a dobrze i nie będzie zagrażać bezpieczeństwu naszych klientów w dalszej eksploatacji, zadzwoń do nas postaramy się pomóc.

Jakie opony można naprawić? Zachęcamy do odwiedzenia naszego auto serwisu w celu poznania szczegółów. Z reguły nie powinno się naprawiać opon kilkuletnich, gdyż guma jest zbyt wyeksploatowana. Cena naprawy opon nie jest wysoka.

Naprawa opony jest konieczna, gdy mamy do czynienia z przebiciem lub uszkodzeniem. Istnieje kilka metod naprawy przebitych opon. Technika jest uzależniona od rodzaju przebicia, umiejscowienia uszkodzenia. Zapraszamy na diagnostykę.

W większości przypadków konieczne jest zdemontowanie opony z felgi.

Istnieją jednak metody napraw uszkodzonych opon bez zdejmowania ich z felg. Stosuje się wtedy “knoty” lub “sznury”.

Choć doraźne metody, które stosuje się w przypadku mniejszych uszkodzeń opon, mogą chwilowo pomóc, nie poleca się ich na dłuższą metę.

Aby przedłużyć żywotność opony, konieczne jest skorzystanie z usług specjalisty. Tylko wtedy można mieć pewność, że opona została naprawiona prawidłowo.

Obsługujemy również opony z czujnikami ciśnienia (TPMS) oraz posiadamy odpowiednie narzędzia do naprawy lub wymiany czujników w kołach.

W naszym serwisie mogą Państwo również kupić nowe opony. Nie wiesz jakie opony wybrać do swojego auta i swojego stylu jazdy? Zaufaj naszemu doświadczeniu!

Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny co pozwala nam na poznanie potrzeb klienta i odpowiedni dobór opon.

Dzięki współpracy z największymi hurtowniami ogumienia w Polsce, jesteśmy w stanie zamówić dla Państwa każda oponę dostępną aktualnie na rynku w cenach internetowych.

AUTO-SERWIS GOŁBA

MECHANIKA POJAZDOWA
AUTO SERWIS GOŁBA

mysłowice

Moniuszki 36, 41-400

serwis samochodowy gołba serwis mysłowice

O
^